اخبار

اجرای طرح آبیاری نوین در ۵۰ هکتار از اراضی بخش «زرآباد» کنارک

اجرای طرح آبیاری نوین در ۵۰ هکتار از اراضی بخش «زرآباد» کنارک

اجرای طرح آبیاری نوین در ۵۰ هکتار از اراضی بخش «زرآباد» کنارک
اجرای طرح آبیاری نوین در ۵۰ هکتار از اراضی بخش «زرآباد» کنارک کنارک - رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با حضور استاندار و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی طرح نوین آبیاری در ۵۰ هکتار از اراضی بخش «زرآباد» شهرستان کنارک به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح نوین آبیاری اعتباری بالغ بر ۷۳۵ میلیون تومان هزینه شده است، اظهار داشت: با اجرای این طرح ۷۶ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم از مزایای آن بهره مند می شوند.

غلام حیدر زورقی با اشاره به اینکه با توجه به رطوبت کافی در منطقه «زرآباد» اجرای طرح آبیاری نوین بهترین بازدهی را دارد، افزود: برای شهرستان کنارک ۶۰۰ هکتار طرح آبیاری نوین پیش بینی شده است که تاکنون ۳۵۰ هکتار آن اجرا شده است.
اجرای طرح آبیاری نوین در ۵۰ هکتار از اراضی بخش «زرآباد» کنارکاستاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با اجرای طرح های نوین آبیاری ضمن بهره وری بالای آب در مصرف آن نیز صرفه جویی می شود.

احمدعلی موهبتی افزود: مدیریت منابع آبی بهترین عملکرد را برروی محصولات از نظر کیفیت و کمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه «زرآباد» یکی از قطب های مهم و بسیار تاثیر گذار کشاورزی در سیستان و بلوچستان است، ادامه داد: امروزه برخی از محصولات این بخش علاوه بر تامین نیازهای بازار داخلی به خارج از کشور نیز صادر می شوند.
۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
روابط عمومی فرمانداری کنارک |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید