اخبار

آمادگی شهرستان کنارک جهت ایجاد مرغداری و کشتارگاه کوچک مقیاس/ ایجاد ظرفیت ۵۰ هزار قطعه ای تولید مرغ در شهرستان

آمادگی شهرستان کنارک جهت ایجاد مرغداری و کشتارگاه کوچک مقیاس/ ایجاد ظرفیت ۵۰ هزار قطعه ای تولید مرغ در شهرستان
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کنارک : فرماندار شهرستان کنارک در جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان گفت: از همه ظرفیت های خالی جهت تولید مرغ بهره گرفته شود و با تسهیل در امور و رفع موانع و پشتیبانی ، این شهرستان آمادگی سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران در زمینه ی ایجاد مرغداری و کشتارگاه های کوچک مقیاس را دارد .
حمیدالدین یوسفی به شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها که با تدبیر مقام معظم رهبری بعنوان شعار سال اعلام گردید اشاره کرد و گفت: این شعار در همه ی زمینه ها باید عینیت بخشیده شود و بیش از پیش تلاش کنیم تا شرایط مطلوب تر و از دغدغه تولید کاسته شود .
وی افزود: در حوزه ی تولید مرغ در شهرستان ظرفیت خالی ۷۰ درصدی وجود دارد و هم اکنون نیز ۲ واحد مرغداری با ظرفیت بالغ بر ۵۰ هزار قطعه در حال انجام مراحل پایانی است .
یوسفی در ادامه گفت: مرغداریهای شهرستان با هدایت و حمایت جهاد کشاورزی در شرایط ایده آل اقدام به جوجه ریزی نمایند و از همه ظرفیت در زمینه ی تولید با هدف رفع کمبود در سطح شهرستان اقدام نمایند و با توجه به اینکه شهرستان دارای کشتارگاه مرغ نمیباشد و فاصله زیاد تا کشتارگاه ایرانشهر ، بخشی از مرغ تولیدی شهرستان جهت کشتار ارسال و پس از کشتار به همان میزان جهت استفاده مردم به شهرستان کنارک بازگردد.
وی در زمینه ی تامین کالاهای اساسی مورد نیاز ایام ماه مبارک رمضان گفت: از همه ی ظرفیت ها برای تامین اقلام کالاهای اساسی مورد نیاز استفاده شود و با توجه به قرار داشتن شهرستان در شرایط نارنجی، نظارت کامل از سوی همه دستگاههای مرتبط برای توزیع مناسب استفاده شود و مراکز توزیع در شهرستان افزایش یابد.
 
توزیع ۷۵۵ تن کالای تنظیم بازار در شهرستان کنارک
رییس اداره صمت شهرستان کنارک : در سال گذشته ۷۵۵ تن کالای تنظیم بازار در شهرستان کنارک توزیع شده است.
 عبدالحمید دوستینی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان کنارک که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار گردید گفت: در سال ۱۳۹۹ در شهرستان ۷۵۵ تن کالای اساسی از جمله روغن، برنج ، شکر، مرغ و گوشت با هدف تنظیم بازار جذب و توزیع گردیده است.
عبدالحمید دوستینی به موضوع تنظیم بازار ایام نوروز ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۰ تن کالا جهت تنظیم بازار نوروز جذب و توزیع شده است.
وی به بازرسی و نظارت از واحد‌های اقتصادی و صنفی اشاره کرد و گفت: ۱۹۹ پرونده تخلف حاصل ۳ هزار و ۶۸۰ بازرسی توسط بازرسان در سال ۹۹ بود که ارزش ریالی پرونده های متشکله بیش از ۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال می باشد .
دوستینی در رابطه با تنظیم بازار در ایام ماه مبارک رمضان افزود: میزان قابل توجهی کالا از جمله شکر، برنج، گوشت ، مرغ و روغن تامین و طی روزهای آتی در شهرستان توزیع میگردد.
رییس اداره شهرستان کنارک در پایان گفت: بر اساس گزارش جهاد کشاورزی شهرستان ۲۰ هزار قطعه مرغ تولیدی در شبکه توزیع قرار گرفت و ۱۰ هزار قطعه دیگر نیز آمادگی توزیع دارد و جوجه ریزی نیز برای واحد‌های مرغداری انجام پذیرفته که در ایام ماه مبارک رمضان نیز مرغ تولیدی عرضه خواهد شد و سهمیه های اختصاصی مرغ کشتار روز نیز در شهرستان توزیع خواهد شد.
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۸:۵۵
روابط عمومی فرمانداری کنارک |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید