اخبار

بندر و اسکله صیادی کنارک جزء 50بندر کد دار صیادی دنیا است.

بندر و اسکله صیادی کنارک جزء 50بندر کد دار صیادی دنیا است.

بندر و اسکله صیادی کنارک جزء 50بندر کد دار صیادی دنیا است.
بندر و اسکله صیادی کنارک جزء 50بندر کد دار صیادی دنیا است.
فرماندار کنارک، گفت: بندر صیادی کنارک جزو 50 بندر کد دار جهان در صید تن ماهیان، قطب صید و صیادی کشور محسوب می شود.
حمیدالدین یوسفی در گردهمایی ائمه جمعه استان سیستان و بلوچستان، که در بندر کنارک برگزار شد اظهار داشت: بندر صیادی کنارک جزو 50 بندر کد دار جهان در صید تن ماهیان، قطب صید و صیادی کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: شهرستان کنارک با وسعتی بالغ بر 11 هزار کیلومتر و داشتم دو شهر، دو بخش و بیش از 200 روستا، دهستان و آبادی، از نظر جغرافیایی بین دو استان مهم اقتصادی و بندری هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار گرفته و با داشتن 7 اسکله صیادی،بیش از هزارو 70 شناور و قایق صیادی را در خود جای داده است.
وی شغل اکثر ساکنان مردم کنارک را صید و سیادی عنوان کرد و تصریح کرد: هم اکنون 70 درصد تن ماهیان صنعتی کشور وابسته به کنارک می باشد و این نشان از تاثیرگذاری ملی این منطقه می باشد.
یوسفی حوزه آبزی پروری و مزارع پرورش میگو را از نقاط مورد توجه ر شهرستان عنوان کرد و گفت: بالغ بر20 هزار هکتار مزارع پرورش میگو و آبزی پروری در سطح شهرستان شناسایی شده اند.
وی اضافه کرد: هم اکنون با سرمایه گذاری هزر میلیارد تومانی بخش خصوصی، یک مجتمع بزرگ با فعالیت در چندین بخش در سطح شهرستان در حال اجرا می باشد که تعداد قابل توجهی با بهره برداری از آن در سطح شهرستان مشغول به کار می شوند.
وی با اشاره به شهر زرآباد، خاطر نشان کرد: قبل از وقوع سیل، 4هزار و هکتار باغ موز ارگانیک در شهر زرآباد که پایتخت موز ایران محسوب می شود،کشت می شده و روزانه 45کامیون موز از این منطقه به سایر نقاط کشور ارسال می شده است.
این مقام مسئول بیان کرد: در این منطقه علاوه بر موز، گوجه فرنگی و صیفی جات نیز به میزان قابل توجه کشت و برداشت می شود با وجود صید و صیادی، بخش کشاورزی و غیره، در زرآباد درصد اشتغال صد درصدی را شاهد هستیم به طوری که 8تا ده هزار نفر نیز از سایر نقاط در این شهر مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به سیلاب اخیر، اظهار کرد: این سیل، پهنه صد هزار کیلومتری استان را تحت شعاع خود قرار داد و در مناطقی به مثل زرآباد، شاهد آورد 15 هزار متر مکعبی سیلاب بودیم.
فرماندار کنارک بارش 100تا237میلیمتری را در مناطق بالادست،راعامل ایجاد سیلاب عنوان کرد و گفت:اکثر باغات کشارزی و 80 درصد هزار حلقه چاه کشاورزی از بین رفت، در حوزه راه ها نیز بین 20 سانتی متر تا دو متر رسوبات را شاهد بودیم و 80 درصد راه های روستایی از بین رفت.
وی افزود: هم اکنون بخشی از مشکلات منطقه رفع شده، در بخش راه مشکلاتی داریم و برای برخی از روستاها تنها بازگشای راه را انجام دادیم، در این سیلاب 4هزار و 722واحد مسکونی روستایی و شهری در حوزه کنارک تحت شعاع سیل قرار گرفتند و دچار خسارت شده اند که از این تعداد 700 واحد نیازمند بازسازی کامل می باشد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۰
روابط عمومی فرمانداری کنارک |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید